Ogrodzenie z metalu czy z drewna?

0
498
Rate this post

Wybór odpowiedniego ogrodzenia nie jest prostą sprawą. Opcji, z których możemy skorzystać jest naprawdę sporo, poza tym musimy sobie uświadomić, iż ogrodzenie jest najbardziej widoczną inwestycją na naszej działce. Powinno zatem pasować do stylistyki całej posesji, a przy okazji odznaczać się trwałością i wytrzymałością.

Ogrodzenia metalowe

Zwykle mamy tutaj sporo dylematów. Bardzo często rozważamy takie opcje jak ogrodzenie metalowe oraz drewniane. Każda z tych opcji ma wiele zalet, ale także i minusów. Dlatego też sprawę musimy dogłębnie przemyśleć. Ogrodzenia metalowe wykonuje się obecnie ze tali bądź z aluminium. Najprostszą formą jest siatka, którą mocuje się na słupkach. Trudno tutaj jednak mówić o jakiejkolwiek estetyce. Oczywiście, w sprzedaży nie brakuje i dekoracyjnych modeli. Ogrodzenia z metalu są bardzo trwałe i wytrzymałe. Niełatwo jest je uszkodzić. Daje ono duże poczucie bezpieczeństwa, ponieważ pionowe pręty najczęściej są zakończone szpicami, które nie tylko ładnie wyglądają, ale także zniechęcają intruzów do forsowania ogrodzenia. Ogrodzenie można zamówić w zakładzie ślusarkim lub kowalskim – wykonane wedle konkretnych wskazówek, będzie najbardziej odpowiadać naszym oczekiwaniom.

Ogrodzenia drewniane

Z drugiej zaś strony możemy zdecydować się na ogrodzenie z drewna. Kojarzy się ono zwykle z terenami wiejskimi, niemniej jednak tego typu konstrukcje znakomicie zdają egzamin również i na obszarach miejskich. Opcjo do wyboru jest bardzo wiele. To nie tylko tradycyjne sztachety – niektórzy właśnie przez ten pryzmat postrzegają drewniane ogrodzenia. Dzięki nim nie tylko wyznaczymy granice naszej działki, ale również podzielimy ją na poszczególne strefy o zróżnicowanej funkcjonalności. Drewniane ogrodzenia są efektowne i lekkie (w porównaniu z metalowymi). Taka opcja wymaga jednak od nas systematyczności, jeśli chodzi o niezbędne w tym przypadku czynności konserwacyjne. Drewno, które nie jest zabezpieczone przed wilgocią zaczyna butwieć oraz gnić, w efekcie czego przestaje się nadawać do użytku.