Jak zorganizować składzik na narzędzia?

0
706
Rate this post

Narzędzia ogrodnicze trzymamy w różnych miejscach – w garażu, w piwnicy etc. Nie jest to jednak zbyt dobre rozwiązanie, ponieważ jeśli czegoś potrzebujemy, nie mamy tego pod ręką. Tymczasem wszelakie niezbędne podczas prac w ogrodzie akcesoria powinny być dostępne szybko i bez problemu. Z tego też względu warto pomyśleć o odpowiednim schowku.
Duże i średnie ogrody
Decydując się na takie rozwiązanie, trzeba mieć na względzie kilka aspektów. Przede wszystkim takowa konstrukcja powinna pasować do ogrodu – i to nie tylko pod względem stylistycznym, ale również, jeśli chodzi o rozmiary. Wybór jaki dają nam budowlane markety oraz sklepy ogrodnicze jest obecnie ogromny, tak więc na pewno znajdziemy takie rozwiązanie, które będzie skrojone na miarę naszych potrzeb. Wiadomo, że pewnych kwestii nie jesteśmy w stanie obejść – jak chociażby tego jaką powierzchnią dysponujemy. W dużym czy nawet w średniej wielkości ogrodzie możemy sobie swobodnie pozwolić na ustawienie domku narzędziowego, który pomieści nie tylko sprzęt ogrodniczy ale też np. rowery czy meble ogrodowe. Domek kupimy w wersji przeznaczonej do samodzielnego montażu, może być on wykonany z drewna bądź z plastiku.
Pomysły dla małych ogrodów
W małych ogrodach pole do popisu jest co prawda mniejsze, ale i tutaj można zorganizować sprytne i funkcjonalne schowki na narzędzia. W tej roli wystąpić mogą różne przedmioty jak dla przykładu skrzynie lub inne pojemniki czy ławy ze schowkami. Na schowek możemy przerobić też jakiś stary mebel, np. komodę czy szafę. W sklepach można też zaopatrzyć się w specjalne szafy ogrodowe, w których bez problemu zmieszczą się nawet narzędzia z długimi trzonkami jak szpadle czy grabie. Półki, w które tego typu meble są wyposażone odznaczają się dużą wytrzymałością. To jaki dokładnie ciężar są w stanie udźwignąć uzależnione jest od konkretnego modelu. Bez względu na to na jaki składzik jesteśmy sobie w stanie pozwolić – jego zorganizowanie jest świetnym pomysłem, natomiast o płynących z tego tytułu korzyściach przekonamy się bardzo szybko.