Podkolanówki przeciwżylakowe wyleczą chrapanie!

0
478
Spain, Barcelona, Barcelona, Women cooking and tasting pasta with asparagus , vegan cooking recipe vegetables asparagus women caucasian modern-kitchen sunny-day striped-top food healthy-food
Rate this post

Pończochy, podkolanówki i rajstopy uciskowe – skuteczna broń w walce z bezdechem sennym – tzw. chrapaniem. To nie żart. Do tego fenomenalnego odkrycia doszli naukowcy z Toronto University w Kanadzie. Swoje wnioski badacze przedstawili na konferencji zorganizowanej przez American Academy of Sleep Medicine.

Eksperyment był przeprowadzony na 12 pacjentach w szpitalu La Pitie-Salpetriere. Uczestnicy badania zostali poproszeni o noszenie w ciągu dnia pończoch, podkolanówek uciskowych, które stosuje się m.in. w leczeniu żylaków.

Okazało się, że u osób noszących pończochy za dnia przez okres mniej więcej tygodnia obrzęk nóg zmniejszył się aż o 60%, a ilość płynu, która w nocy napływa do szyi zmniejszyła się również o 60 procent. A to zarazem sprawiło, że liczba epizodów bezdechu zmalała aż o ponad jedną trzecią. Skąd aż tak wielka różnica?

Jak się okazuje pończochy czy też podkolanówki uciskowe wspomagają dobry przepływ płynów tkankowych przez naczynia krwionośne. Dzięki czemu zapobiegają gromadzeniu płynów, które w pozycji leżącej przemieszczają się w stronę szyi i gardła, co niestety ma nieprzyjemne konsekwencję – ściska tkanki miękkie w gardle i utrudnia przepływ powietrza do płuc. Zablokowane tkanki miękkie w gardle utrudniają przepływ powietrza do płuc. Zanim mózg ponownie zmusi mięśnie do pracy mija kilkanaście sekund (10) w tym czasie usłyszeć można m.in. chrapanie czy próby głośnego łapania powietrza. Co jest nie tylko uciążliwe, ale również i niebezpieczne dla zdrowia. Bezdech senny, chrapanie zwiększają ryzyko wystąpienia udaru, cukrzycy, choroby serca czy też wielu, wielu innych chorób.

Jednym słowem, jeśli męczy Cię chrapanie męża, masz już dość nieprzespanych nocy, a może sam/sama masz z tym problem zainwestuj w pończochy uciskowe.

W ofercie sklepu internetowego SklepikSeniora.pl znajdą Państwo szeroką gamę produktów przeciwżylakowych, w tym: rajstopy uciskowe, pończochy przeciwżylakowe i podkolanówki przeciwżylakowe. Serdecznie zapraszamy!