Stylizacje dla agenta nieruchomości – jak powinien się ubierać?

0
367
Rate this post

Zawód agenta nieruchomości nie jest łatwym zawodem. Jest to zawód wymagający, do którego nie każdy się nadaje. Okazuje się, że w zawodzie tym nie są jedynie ważne kompetencje, ale także to, jak dana osoba się prezentuje. W końcu agent nieruchomości ma bezpośredni kontakt ze swoimi klientami i reprezentuje firmę na zewnątrz. Jak powinien być ubrany? Czy może sobie pozwolić na sportowy look? Pora to sprawdzić.

Jak wygląda dress code agenta nieruchomości?

Wiemy już, że agent nieruchomości musi się odpowiednio prezentować. Wiadomo, że musi być schludny, zadbany oraz czysty. Nie może się doczepić do jego fryzury, zarostu, jak i paznokci. Właśnie na te elementy u człowieka zwraca się w pierwszej kolejności uwagę. Niezmiernie ważne jest także to, aby był odpowiednio ubrany.

Zanim przejdziemy do tego tematu i głębiej w niego wejdziemy, to powinniśmy się zastanowić nad podstawą. O czym mowa? Mamy na myśli dress code. Jak wygląda dress code agenta nieruchomości? Na pewno wiele osób jest tego ciekawych. Co jak co, ale pamiętajmy, że dress code jest raczej kwestią indywidualną danej firmy. W jednym biurze nieruchomości agencji mają firmowe garnitury i koszule, a w innych stawia się na dowolność stylizacji, ale z zachowaniem stylu biznesowego. W dzisiejszych czasach „mundurki” raczej odchodzą w zapomnienie, a króluje dowolność zawarta w danym stylu.

Sporo ciekawostek o ubraniach agenta nieruchomości można znaleźć tutaj https://investmap.pl/jak-powinien-ubierac-sie-agent-nieruchomosci.a301093. Na pewno jest ich sporo. Podstawą jest na pewno styl biznesowy. Jest to jednak ogólne pojęcie, ponieważ zauważamy pewną metamorfozę tegoż stylu.

Styl biznesowy

Na pewno nikt nie wyobraża sobie agenta nieruchomości ubranego w dres, czy też ubierającego krótkie spodenki. Musimy powiedzieć z całą stanowczością, że jest to nie do zaakceptowania. Z drugiej strony nie możemy stwierdzić, że strój agenta nieruchomości to nudny szary garnitur, który sprawia, że dana osoba wygląda niczym pracownik zakładu pogrzebowego.

Na pewno marynarka wybierana dla agentów nieruchomości powinna mieć nowoczesny krój. W wielu firmach jest to typ slim. Nie da się ukryć, że jest to najmodniejszy obecnie fason. Koszula obowiązkowo powinna się znaleźć pod marynarką. Bez znaczenia jest to, czy będzie to koszula z długim rękawem, czy też z krótkim. Jest tutaj pełna dowolność. Czy agenci nieruchomości noszą krawaty? Nie można na to pytanie odpowiedzieć w sposób jednoznaczny. Są firmy, w których krawaty noszą, ale są także takie, które z tego już rezygnują. Raczej w nowoczesnych firmach z krawatów się rezygnuje.

Sporą metamorfozę przeszło także obuwie agentów nieruchomości. Kiedyś koniecznie musiałby to być lakierki, a obecnie możliwości jest zdecydowanie więcej. Chyba największym obecnie hitem są mokasyny, które uchodzą za najmodniejsze obuwie. Oczywiście dla biur nieruchomości z olbrzymią historią i z brakiem chęci na zmiany, czy też z obawami przed mianami są one nie do zaakceptowania.