Garaż w bryle domu

0
511
Rate this post

Garaż może znajdować się w piwnicy lub stanowić część bryły budynku. Obecnie coraz więcej osób wybiera to drugie rozwiązanie. Czy jest ono rzeczywiście korzystne?

Garaż wkomponowany w bryłę budynku zajmuje stosunkowo niewiele przestrzeni, wykonany jest z tych samych materiałów oraz przykryty tym samym dachem. Dlatego jest bardziej korzystny niż garaż wolnostojący. Jednocześnie połączenie garażu z częścią mieszkalną domu umożliwi szybkie i wygodne przejście do samochodu.

Jakie są zalety umieszczenia garażu w części podpiwniczonej? Takie rozwiązanie pozwala na jeszcze większe ograniczenie powierzchni, którą będzie zajmował dom. Trzeba jednak liczyć się z koniecznością wykonania odpowiedniego podjazdu, który będzie dosyć skomplikowany. Jednocześnie niewielu inwestorów decyduje się obecnie na podpiwniczanie domów w związku z kosztami wszystkich prac. Dodatkowo częściej buduje się domy na większych działkach niż miało to miejsce w przeszłości, dlatego można sobie pozwolić na budowę domów zajmujących więcej przestrzeni.