Usuwanie znamion Warszawa

0
424
Rate this post

Warszawa – Usuwanie znamion

Usunięcie znamion to bardzo popularny zabieg ze względu zarówno na korzyści estetyczne, jak i profilaktykę raka skóry. W stolicy znajduje się szereg placówek, gdzie usuwanie znamion Warszawa może zostać wykonane, zarówno kiedy decydujemy się na usunięcie znamienia, pieprzyka czy brodawki laserem, jak i chirurgicznie.
Jaka jest różnica między tymi procesami? W przypadku laserowego usunięcia znamion, proces jest bardzo szybki, wykonany przy znieczuleniu miejscowym i nie wiąże się z pozostawieniem blizny.
Na chirurgiczne usunięcie znamion kierowane są osoby o dużych znamionach o nieregularnym kształcie, a także osoby, których znamiona budzą podejrzenia dermatologa. W przypadku laserowego usunięcia znamion nie jest możliwa późniejsza analiza histopatologiczna usuniętej tkanki, jest ona jednak możliwa przy chirurgicznym usunięciu znamion.
Decyzja o metodzie i usunięciu danego znamienia powinna zostać podjęta z pomocą dermatologa, a – mimo korzyści estetycznych – w pierwszej kolejności powinniśmy myśleć o naszym zdrowiu.