Relaks

0
1147
Rate this post

Relaks przywraca harmonijny przebieg wszystkich procesów, wprowadza równowagę i pobudza naturalne mechanizmy zdrowienia. Przez częsty relaks uodporniamy się na niekorzystny wpływ negatywnych czynników stresujących i emocjonalnych – uwalniamy się od napięcia. Pamiętaj, by

– korzystając ze swej wyobraźni – naprawić wszystkie zaburzenia i pozos-tawić obraz zdrowia. Wykonuj powyższe ćwiczenie możliwie często, starając się, by obrazy były bardzo ekspresyjne. Nie bądź widzem, lecz staraj się uczestniczyć aktywnie w tym, co się dzieje w Twojej wyobraźni (np. bądź dowódcą armii białych krwinek, wydawaj komendy i sam walcz – niszcz komórki nowotworu). Ważne są nie tylko obrazy wyobraź sobie także odgłosy, jakie mogą towarzyszyć niszczeniu nowotworu, np. jak brzmi odgłos uderzenia cząsteczki o bardzo dużej szybkości i energii w komórkę nowotworu – co słychać, gdy się ona rozpada. Często i w różnych wersjach rysuj to, co sobie wyobraziłeś.

Warto tu zaznaczyć, że niektóre osoby mogą mieć pewne problemy z wykonywaniem ćwiczeń wizualizacji. W istocie chodzi przede wszystkim o to, by odczuć ten obraz. Jest to przecież specyficzny rodzaj postrzegania – nie oczami, lecz umysłem. Im więcej będziesz ćwiczyć, tym bardziej rozwijać będziesz ten sposób postrzegania, tym łatwiej będzie Ci to wykonać.

Można mieć także początkowo trudności z koncentracją uwagi. Myśl może nam „uciekać” w czasie ćwiczenia. Zastanów się przez chwilę w spokoju, co jest przyczyną Twoich trudności. Może to być jakiś lęk lub niepokój docierający do Ciebie z podświadomości. Pokonanie go może być niesłychanie istotne dla osiągnięcia zdrowia. Właśnie w stanie pełnego rozluźnienia łatwiej zachodzi wewnętrzna komunikacja z wypartymi emocjami. Pojawiającym się myślom i uczuciom pozwól przepływać, nie skupiaj się nad nimi – a wtedy spokojnie odpłyną. Wraz z praktyką rozwiniesz u siebie zdolność do długotrwałej koncentracji.