Domowy poradnik medyczny

0
484
Rate this post

„Domowy poradnik medyczny” i „Nasze dziecko Rozwój pielęgnowanie i wychowanie”… z myślą o zdrowiu rodziny

Każdy z nas ma swoją własną hierarchię wartości, ale najczęściej na samym szczycie tej piramidy ustawiamy zdrowie i rodzinę. Większość osób kiedy sięga pamięcią do dawnych lat, do domu rodzinnego… czuje w sercu ogromne ciepło. Kiedy przychodzi czas na stworzenie własnej rodziny, chcemy aby owo uczucie pamiętały również nasze dzieci. Aby tak właśnie się stało, troszczymy się o nie zapewniając rodzinie jak najlepszy byt, dbamy o więzi rodzinne, ale także o zdrowie wszystkich jej członków. Przełomem w każdej rodzinie jest pojawienie się na świecie potomków. Jest to nie tylko najpiękniejsze wydarzenie w życiu każdego człowieka, ale również najbardziej stresujące. Świeżo upieczeni rodzice mimo tego, że są świetnie przygotowani do roli mamy i taty, mają wiele pytań, obaw i wątpliwości. Aby zmniejszyć swój niepokój, warto jeszcze w czasie ciąży lub zaraz po urodzeniu się maleństwa zapoznać się z pozycją „Nasze dziecko. Rozwój pielęgnowanie i wychowanie”.

Jest to nowoczesny poradnik, który zawiera zagadnienia związane z rozwojem dziecka, jego pielęgnowaniem, wychowaniem od urodzenia aż do trzeciego roku życia. Autorami podręcznika „Nasze dziecko. Rozwój pielęgnowanie i wychowanie” są wybitni specjaliści z zakresu neonatologii, psychologii, psychiatrii i kardiologii. Książka ta odpowie na wiele pytań, jak np. co zrobić, gdy dziecko płacze, gdy nie ma apetytu lub jak karmić piersią.

To całkiem normalne, że rodzicielstwo przynosi nam tyle samo radości, co i płaczu. Zwłaszcza wtedy, gdy odkrywamy je po raz pierwszy, jednak ten okres pełen stresu możemy nieco złagodzić. Pozycja „Nasze dziecko. Rozwój pielęgnowanie i wychowanie” z pewnością nam w tym pomoże rozwiązując problemy różnej rangi.

A co ze zdrowiem pozostałych członków rodziny? Każdej osobie, nawet tej najbardziej dbającej o siebie, zdarzają się niedomagania, dolegliwości, choroby… Zanim wybierzemy się do lekarza, lubimy jednak zwykle wiedzieć, co na dolega. Dlatego warto mieć w domu książkę, z której da się zaczerpnąć kilka cennych informacji. W takich sytuacjach idealnie sprawdzi się „Domowy poradnik medyczny”. Jest to od kilku lat bestseller na polskim rynku. Znajdziemy tu informacje o sposobach leczenia najczęstszych problemów zdrowotnych, zarówno osób dorosłych, jak i dzieci.

Dzięki pozycji „Domowy poradnik medyczny” dowiemy się o doraźnej i właściwej przedlekarskiej pomocy medycznej, a także zapoznamy się z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Jeśli będziemy potrzebować poradni specjalistycznej, znajdziemy tu adresy oraz telefony placówek medycznych, oprócz tego wykaz praw pacjenta, a nawet porady na temat ubezpieczeń społecznych. „Domowy poradnik medyczny” to niezbędna pozycja, która powinna znaleźć się na półce w każdym domu.

Należy pamiętać, że ogromną rolę w kształtowaniu nawyków zdrowotnych u dzieci odgrywają osoby dorosłe, a zwłaszcza rodzice. Jeśli więc zależy nam na zdrowiu naszych pociech, zadbajmy również o swoje własne.