Porcelana stołowa w jadalni

0
662
Rate this post

Każda kobieta przygotowując uroczystość dla rodziny czy znajomych chcę zabłysnąć w ich oczach. Przyrządza wykwintne potrawy, wyjmuje piękną zastawę, która przeznaczona jest tylko na wyjątkowe okazje. Całość musi być dopięta na ostatni guzik. Wielu z nas zastanawia się skąd właściwie wzięła się porcelana. Otóż ta najpiękniejsza odmiana ceramiki, została wynaleziona w Chinach. Europejczycy tajne składniki do wytworzenia masy porcelanowej poznali dopiero w 1709 wieku, dzięki temu powstały cztery rodzaje porcelany: frytkowa, twarda, kostna i medycejska. W latach 1735-1737 wykonano pierwszy duży serwis obiadowy (stołowy), dla hrabiego Sułkowskiego.

Herb który był namalowany farbami naszkliwnymi na talerzach i misach sprawił, że grono zainteresowanych się poszerzyło. Taki zestaw dodawał domowi świetności i splendoru. Do tak pięknej porcelany, idealnie pasowały sztućce wysadzane złotem lub drogocennymi kamieniami.

W dzisiejszych czasach zakupy przez Internet są bardzo popularne. Aktualnie w sieci znajduje się wszystko czego nam trzeba np. serwis obiadowy, wyroby porcelanowe itd. Takie zakupy możemy robić o dowolnej godzinie, bez zbędnego pośpiechu. Sprzedający przeważnie „idzie na rękę” kupującemu, gdy ten chce zwrócić dany produkt lub wymienić go na inny rozmiar czy fason. Jeżeli interesują nas serwisy obiadowe wystarczy wpisać w wyszukiwarkę daną frazę np. porcelana i wybrać wzór, który się nam podoba. Zdobienia są przepiękne, bogate kolorystycznie, więc taki zestaw może służyć nam nawet jako ozdoba mieszkania. Dla osób które wolą klasykę, można polecić fason Iwona 0013, który powstał w 1975 roku. Charakteryzuje się ozdobą w tzw. „różyczki”, które nigdy nie wychodzą z mody. Reasumując, zakupy przez Internet są dla nas dużą wygodą i zaoszczędzeniem czasu, lecz czy posługiwanie się siecią non stop jest dla nas korzystne? Na to pytanie musimy odpowiedzieć sobie sami.