Jak zorganizować chrzciny?

0
677
Rate this post

Chrzciny to szczególny dzień dla dziecka oraz jego rodziców i rodziny. Po ceremonii w kościele, warto zaprosić obecnych podczas uroczystości na drobny poczęstunek. Kiedyś większość organizowała by go w domu, jednak dziś wybiera się raczej restaurację.

Jest tak głównie ze względu na wygodę. Szczególnie taka sytuacja może mieć miejsce na Śląsku. Więzy rodzinne są tu szczególnie mocne i na tego typu przyjęcia może być zaproszona całkiem spora grupa osób. Przygotowanie potraw oraz domu na przyjecie gości jest ciężką pracą. Biorąc pod uwagę wiele obowiązków rodziców przed samą ceremonią, może na to nie starczyć czasu. Dlatego najlepiej zorganizować przyjęcie w restauracji.

Warto po ceremonii zaprosić rodzinę i znajomych na uroczysty obiad. Nie powinien być on zbyt udziwniony, najlepiej skorzystać z regionalnych potraw. Każda kuchnia może coś takiego zaoferować, na przykład restauracje Katowice będą tu polecały rolady śląskie z ziemniakami i modrą kapustą. Takie danie będzie na pewno smakowało każdemu z gości. Restauracja może przygotować także kilka potraw mięsnych oraz dodatków, z których goście będą mogli wybrać dla siebie najbardziej pasujące.

Przyjęcie z okazji chrzcin nie musi być zbyt długie. Po obiedzie w restauracji można podać deser oraz lampkę wina. W tym goście będą mogli swobodnie porozmawiać. Oczywiście, jeśli tego chcemy, restauracje w Katowicach mogą dla nas zorganizować znacznie dłuższe spotkanie, z zimną płytą a także kolejnym ciepłym posiłkiem. Wszystko zależy od zasobności naszego portfela oraz potrzeb. Jednak tego typu przyjęcia okolicznościowe zdarzają się znacznie rzadziej.