Karma dla szczeniaków

0
556
An aerial shot of a chef cooking with several pans on the hob in his restaurant kitchen.
Rate this post

Szczeniak zjada dużo jedzenia. Od urodzenia aż do szóstego miesiąca życia, będzie musiał jeść dwa do czterech razy więcej niż dorosły pies. Po pierwszym tygodniu życia, kiedy jego waga podwaja się w stosunku do momentu narodzin.
Ogólnie rzecz biorąc, karma dla szczeniaków ma wyższą zawartość białka i jest wzbogacona w witaminy, minerały i tłuszcze, które są niezbędne dla wzrostu. Żywność dla szczeniaków musi spełniać wyznaczone standardy odżywcze, które wyznaczane są poprzez normy czy badania produktów, aby upewnić się wspierają rozwój szczeniąt.
Od około ósmego do dwunastego tygodnia życia szczeniak prawdopodobnie je trzy do czterech razy dziennie. Po skończeniu szóstego miesiąca można powinno się zmniejszyć liczbę posiłków, które powinny być podawane wtedy dwa razy dziennie. Czas ten jest odpowiednia, aby karma dla szczeniąt została zastępowana karmą dla psów dorosłych, ponieważ zmienia się zapotrzebowanie organizmu na składniki dostarczane w żywności. Ilość podawanej karmy również ulega zmianie.