Suplementy omega-3

0
619
Rate this post

Czy suplementy omega-3 spełniają swoje zadanie? Czy są skuteczne? Czy rzeczywiście warto inwestować w suplementy omega-3? Odpowiedzi na te i inne jeszcze pytania z tej serii poszukują wszyscy, którzy przywiązują wagę do swojego zdrowia i chcą zdrowo się odżywiać. A co właściwie mamy na myśli, jeśli mówimy: suplementy omega-3? To nic innego jak specyfiki, które zawierają kwasy tłuszczowe omega-3.
O prozdrowotnym działaniu kwasów omega 3 powiedziano już bardzo wiele, a podkreśla się przede wszystkim ich korzystny wpływ na zdrowie. Otóż, mają one korzystny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie mózgu, ale również wykazują działanie antynowotworowe. Pozytywnie też wpływają na poziom cholesterolu, a tym samym zmniejszają ryzyko chorób serca.
Kwasy omega 3 znajdują się m. in. w rybach, głównie, takich jak: łosoś, tuńczyk, makrela, halibut, sardynki czy śledź oraz w owocach morza, algach, warzywach i owocach. Zawierają je: olej lniany, awokado, orzechy.  Warto stosować kwasy omega, ale trzeba pamiętać, żeby nie przesadzać z dawkowaniem, bo ich nadmiar w organizmie może być tak samo szkodliwy jak ich niedobór.