Spacer po Warszawie

0
743
Rate this post

W zeszłym tygodniu miałem przyjemność odwiedzić naszą stolicę. Mimo, że Warszawa nie ma wśród mieszkańców Pomorza dobrej opinii, osobiście bardzo lubię to miasto. Podoba mi się sposób, w jaki nowoczesna architektura współwystępuje tu z budownictwem historycznym, mnogość muzeów i to, że największa polska metropolia tętni życiem.
Warszawa jest o wiele za duża, aby możliwe było zwiedzenie jej w całości podczas jednej wycieczki. Sam również zwiedzam ją na raty – za pierwszym razem udało mi się odwiedzić tylko Pałac Kultury i Nauki, za drugim Zoo, Muzeum Powstania Warszawskiego i Łazienki, tym razem byłem w Muzeum Narodowym i ogródku Muzeum Wojska Polskiego (wnętrze tego ostatniego zamierzam zwiedzić następnym razem), niestety nie udało mi się znaleźć czasu na odwiedzenie Zachęty, co miałem w planie.
W Muzeum Narodowym widziałem m.in. malowane na zlecenie Stanisława Augusta Poniatowskiego obrazy przedstawiające Warszawę sprzed II wojny światowej, podczas której miasto zostało doszczętnie zniszczone.