Duże domy

0
531
Rate this post

Duże domy nie cieszą się większym zainteresowaniem. Wynika to z kilku powodów. Po pierwsze takie nieruchomości są stosunkowo drogie i po prostu nie każdego stać na ich zakup.

Dodatkowo duży dom oznacza również większe koszty utrzymania. Wynika to między innymi z mniejszej powierzchni, którą trzeba ogrzewać w zimie. Dodatkowo większość rodzin nie potrzebuje aż tak dużej przestrzeni mieszkalnej. Wynika to między innymi ze zmiany modelu rodziny. Większość kupujących szuka raczej niewielkich domów parterowych lub z użytkowanym poddaszem.

Dodatkowo rośnie także zainteresowanie domami energooszczędnymi i pasywnymi ze względu na niższe koszty eksploatacji takich budynków. Coraz więcej inwestorów jest świadoma korzyści wynikających z zastosowania takich technologii jak na przykład wentylacja z odzyskiem ciepła. Zmianie ulegają standardy dotyczące między innymi termoizolacji domu, czy szczelności okien. Są one znacznie wyższe niż w przeszłości, co jest bardzo korzystne z punktu widzenia inwestorów.