Jak tanio zorganizować ślub

0
624
Rate this post

Jak tanio zorganizować ślub

Jak tanio zorganizować ślub i zaoszczędzić, jeśli mamy mały budżet? Na co warto wydać pieniądze, a na co niekoniecznie? Z czego można zrezygnować, a co warto zrobić samemu? Trudno stwierdzić, co oznacza tani ślub, ponieważ dla każdego to pojęcie znaczy coś innego. Podstawowy czynnik definiujący cenę ślubu i wesela to miejsce oraz czas. Oczywistym jest, że lepiej zorganizować wesele kameralne dla mniejszej liczby gości, bo im mniej osób, tym lepiej będzie można o nich zadbać w ramach dostępnego budżetu. Najlepszym sposobem na oszczędzenie w kwestii czasu jest wybór nietypowego terminu, czyli jesień lub zima, kiedy wszystkie obiekty są tańsze. Można także zastanowić się nad ślubem plenerowym, np, w lesie, na działce, w dużym ogrodzie.
Kolejna rzecz to zaproszenia, które można zrobić samemu. Może ktoś ze znajomych jest grafikiem lub ma talent do rysowania i projektowania.
Dekoracje weselne – najlepiej na tyle, na ile się da zrobić je samemu, jak np. ozdoby z papieru, lampki ogrodowe. Przy zamawianiu tortu, ciast czy oblewarki do czekolady, najlepiej nie mówić o tym, że mają to być słodkości weselne, gdyż wtedy rachunek będzie wyższy.